Кръстът „Олимпийски ден“ с TAROM

0 400

Румънски олимпийски и спортен комитет заедно с TAROM организира кръста "олимпийски ден" на 25 май 2012 г. от 08:30 ч., в Парка на младежта.

Любителите на движението от всички възрасти са добре дошли, на 25 май 2012г, с начален час 08:30 ч., на олимпийския крос ТАРОМ. Срещата ще се проведе на входа на Младежкия парк, пред Националния колеж Gheorghe Şincai, откъдето в 10:00 часа ще започне състезанието, организирано от Румънския олимпийски и спортен комитет в партньорство с TAROM, официалният превозвач от отбора, който Румъния ще ни представя на Олимпийските игри в Лондон през 2012 г.

Състезанието ще се проведе в три възрастови категории, на различни дистанции. Състезателите на възраст между 10 и 14 години ще изминат разстояние от 1800 м по главните павирани алеи на парка, а тези на възраст между 15 и 18 години ще имат разстояние от 3 км, в близост до езерото в парковата територия, както и открито категория бегачи, където няма възрастово ограничение.

Всички участници в крос-кънтри ще получат тениска, а първите трима във всяка възрастова категория, жени и мъже, ще могат да се насладят на допълнителни награди. Тези, които пресекат финалната линия първи, ще спечелят велосипед. Заемащите вторите позиции ще получат чифт ролки, а тези, които се класират на трето място, ще получат ракета и комплект топки за тенис. Училището с най-голям брой участници ще получи купа от организаторите.