Макс Верстапен печели Гран при Формула 1 в Саудитска Арабия на 27 март 2022 г.

0 633

Макс Верстапен спечели Гран при на Формула 1 от Саудитска Арабия, 27 март 2022 г. Пилотите на Ферари Чарлз Леклерк и Карлос Сайнц завършват подиума. Люис Хамилтън завърши на 10-то място, последен по точки.

Между шампиона от световната титла Макс Верстапен и пилота на Ферари Шарл Леклерк изглежда се очертава истинско съперничество през сезона във Формула 2022 през 1 г. Както и на първия етап в Бахрейн, двамата участваха в зрелищен дуел за победа. Този път холандецът спечели делото.

Гран при на Саудитска Арабия във Формула 1

Sergio Perez днес нямаше ден и често губеше скорост на калния терен. Чеко запази позицията си пред Шарл Леклерк. Неговият съотборник Макс Верстапен също имаше перфектен старт, който успя да изпревари Карлос Сайнц и да премине на трето място.

В 16-та обиколка Латифи удари парапета и колата за безопасност продължи пет обиколки. Леклерк, Верстапен и Сайнц влязоха в бокса и преминаха към хард диска, изпреварвайки Серхио Перес, който влезе в бокса точно преди инцидента с Латифи. Канадецът трябваше да се откаже, но за щастие е добре.

Обиколките 36-38 предоставиха наистина невъобразими изображения. В трите обиколки не по-малко от трима пилоти се отказаха. Двигателите на болидите на Фернан Алонсо и Даниел Рикиардо и двете коли бяха закъсани на пистата, а Валтери Ботас не напусна бокса. Той караше зад колата за безопасност до 41-ва обиколка.

След преиграването имахме изключителен турнир между Шарл Леклерк и Макс Верстапен, завършил в полза на холандеца. Действащият световен шампион изпревари монегаска в 47-ма обиколка и осигури първата си победа за сезона.